Dlaczego pokochałem anime Mushoku Tensei!? Nowe filmowe zwiastuny!
Dodane przez      07/05/2022 13:17:16    Komentarze 0
Dlaczego pokochałem anime Mushoku Tensei!? Nowe filmowe zwiastuny!
Mushoku Tensei: jobless reincarnation to Isekai z 2021 r. od Studia Bind. Do produkcji podszedłem dość sceptycznie w końcu miał to być kolejny Isekai, a te potrafią być wciągające jak RE: Zero, czy Tate no yuusha, jak i totalnie beznadziejne jak In Another World with My Smartphone. A jest cała masa średnich Isekai, które mnie ani ziębią, ani grzeją, jak Log Horizon. Po prostu co raz mniej produkcji tego typu mnie "bawi", że z przyjemnością, oraz podekscytowaniem czekam na kolejny odcinek.
Tak miało być także z Mushoku Tensei: Jobless reincarnation, po japońsku Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu, patrząc na fabułę oraz głównego bohatera - pasowałoby "Mushoku Tensei: Inkarnacja bezużytecznego człowieka".
Gdy ku mojemu zdziwieniu połykałem odcinek, za odcinek, a później z niecierpliwością oczekiwałem na każdy najnowszy odcinek. W końcu pojawił się powiew świeżości w kategorii Isekai. Nie był to kolejny odgrzewany kebab, raz z kurczakiem, a raz z wieprzowiną.
 
Ten tekst nie będzie szczegółową analizą przedstawionej produkcji! To czym będzie? Będzie krótkim uzasadnieniem mojej opinii "Dlaczego zakochałem się Mushoku Tensei" dając mu tak wysoką ocenę na MALu!
Tekst nie zawiera spoilerów, przedstawia kluczowe elementy anime, niezbędne do uzasadnienia mojego zdania.
 
Mój komentarz na TikToku
[JEŚLI GO TUTAJ NIE MA, TO ZNACZY, ŻE SIĘ TUTAJ WKRÓTCE ZNAJDZIE]
 
Krótko i do rzeczy! Co mnie w nim urzekło?
  • Niesamowita jakość całej produkcji. Kreska ciesząca oko, krystalicznie czysta grafika, dobra animacja to wszystko świetnie wpasowuje się w moje gusta. To jedno z najlepiej wyglądających anime jakie ostatnio oglądałem.
  • Świat inspirowany średniowieczną Europą. Miło to w końcu zobaczyć w Anime, architektura z licznymi detalami.
  • Wiele "plot twistów" prawdziwie niespodziewanych zwrotów akcji. Dwa razy w czasie oglądania tak się zaskoczyłem mówiąc w myślach "Nie no, niewierze, to za chwilę się zmieni". Zupełnie co innego, niż to do czego przyzwyczaiły mnie inne produkcje.
  • Bohater nie jest chodzącym ideałem - choć czasem mu się tak wydaje - w konsekwencji otrzymuje dotkliwe emocjonalne kary za swoje - wydawałoby się - przemyślane decyzje. Popełnianie błędów dodaje mu ludzkiego charakteru.
  • Postacie poboczne mają swoje przekonania w których tkwią krócej bądź dłużej, nawet jeśli jest to sprzeczne z logiką. Takie podejście wydaje mi się bliższe życiu, przez co ich osobowość staje się bardziej realna.
  • Bohater używa logicznego myślenia, oraz wnioskowania do rozwoju swoich umiejętności, oraz wiedzy o świecie w którym się znalazł. Jest to wystarczająco dobrze wyeksponowane. W innych produkcjach jest to wytłumaczone "magiczną mocą", którą otrzymali w związku z wydarzeniami z poprzedniego życia.
  • Żadna scena w anime nie doprowadziła mnie do myśli "ale to jest niespójne", lub syndromu "wtf?", a to już wybitne osiągnięcie jeśli chodzi o moją osobę.
  • Czułem silne emocje podczas oglądania. Zaskoczenie, podekscytowanie, radość, czy smutek.
Moja ocena na MALu: 10/10
 
Zwiastun nr 1. do Mushoku Tensei: jobless reincarnation dla tych co nie oglądalki!
Zwiastun nr 2. do Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu, do drugiej części 1 sezonu!
Dajcie znać czy obejrzeliście! Jeśli nie to koniecznie obejrzyjcie! A później napiszcie tutaj swoją opinię.

Dodaj swój komentarz